Svatba

Takže nakonec všecka voda stekla dolů (a že jí bylo v Irsku habaděj!) a Weronika se dostane Vaškovi za ženu:-) Na této stránce naleznete vše, co potřebujete k tomu, aby jste to s námi mohli oslavit;-) Na místě konání je velmi slabý až žádný telefonní signál, takže prosím přečtěte si následující informace pečlivě. Detailní program se dozvíte v den konání svatby přímo na místě. Pokud přijedete, jak doufáme, tak nám prosím odpovězte na pár organizačních otázek do poloviny června.

My

My

Svatba se bude konat 30. 7. 2016 v odpoledních hodinách, ne dříve než v 16 hodin. Jistě ale můžete přijet už o den dříve a plynuleji tak zaplout do jedinečné atmosféry Svatého Jana.

Místo

Svatý Jan pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou

Mapa

Adresa

Svatojánská kolej – vyšší odborná škola pedagogická
Svatý Jan pod Skalou 1
266 01  Svatý Jan pod Skalou

Jak se tam dostanu?

Svatý Jan je kousek od Prahy, takže snadno:

Vlakem

Z Prahy hl.n. nebo Prahy-Smíchova jezdí každou půlhodinu vlak S7 do zastávky Srbsko. Odtamtud vás pak odvezeme, nebo si uděláte 3km procházku. Cesta vlakem je asi nejhezčí, protože vlak je nový, koupený ještě bez dotací, a vede hezkou přírodou kaňonu Berounky, taktéž vytvořeného bez dotací.

 MHD

Autobus 384 jede ze Zličína (metro B) přímo do Svatého Jana. S lítačkou to stojí 24 korun.

Autem

Po D5 sjeď na exitu 10 do Loděnice/Karlštejna a pak zahni doleva na takovém malém náměstíčku. Po asi 500m směrem na západ zahni na první odbočce doleva na Svatý Jan.

Parkování

Pokud plánujete přijet autem, nezapomeňte nám to potvrdit, ať vám můžeme zajistit parkování, které je kapacitně omezené.

Ubytování

Všichni hosté jsou zvání spát přímo v objektu Svatojánské koleje. Ta přímo funguje jako kolej a nabízí decentní ubytování v hostelovém stylu. Pokoje jsou vybavené standardním nábytkem a jsou čisté. Sociální zařízení, nově zrekonstruované, jsou sdílená na patře (oddělená dle pohlaví). Ačkoliv toto ubytování možná nenabízí komfort na nejvyšší myslitelné úrovni, věříme, že si atmosféru bývalého kláštera zamilujete stejně tak, jako my. Pokud zvolíte tuto variantu, tak nám prosím dejte vědět, kdy a v jakém složení přijedete. Ubytování na koleji hradíme my. Alternativně si můžete sjednat ubytování v některém z blízkých hotelů nebo penzionů:

Jídlo

Ve formuláři nám prosím nezapomeňte sdělit, zda preferujete bezmasou stravu nebo ne. Pro ubytované přímo na koleji je možné domluvit snídani (hrazenou námi). Pokud o ni máte zájem, dejte nám vědět ve formuláři zdali chcete snídaní už od soboty, nebo až neděle.

Nejbližší restaurace jsou přímo v hotelu Obecná škola přímo ve Svatém Janu anebo asi 1km od Svatého Jana v Hostimi. Další restaurace jsou v Srbsku. Můžeme doporučit hlavně Krobiána v Hostimi.

Děti

Zveme celkem dost dětí, takže v místě bude dětský koutek na hraní (v bezpečné vzdálenosti od odrostlejších dětí ve věku -cet a -át). Taktéž plánujeme hlídání studentkou pedagogiky, která se dětem postará o program (to pokud pozvané děti skutečně přijedou). Pokud pojedete autem a budete mít tu možnost, budeme vděčni, pakliže s sebou vezmete nějaké hračky.

Oblečení

Nemůžeme a ani nechceme vůbec mluvit do toho, kdo jak přijede oblečen nebo oblečena. Naším hlavním přáním je, aby jste se cítili dobře a stejnou zásadou se budeme řídit i my. Ať už to bude v prostém oblečení nebo operetní róbě. Nicméně aby jste nebyli překvapeni, vemte prosím jen v úvahu následující: 1) je možné, že bude velmi horko; 2) místo je kolejí a nikoliv operou; a 3) my sami se budeme snažit zůstat přirození, jak jen to půjde. A protože nás znáte, tak si jistě dovedete představit, co to znamená:-)).

Svatební dary

Největším darem pro nás bude vaše přítomnost. Pokud ovšem nedáte jinak a neslevíte z nějakého úžasného nápadu na drobný dar, tak nám samozřejmě taktéž udělá radost (objemné dary prosím promyslete, protože nemáme moc možností, kde je skladovat). Pokud vám intuice neradí jinak, papíry a mince jsou také hezký dar:-).

Co dělat v okolí?

Svatý Jan jsme vybrali hlavně proto, že nás toto učarovalo a stále se do něj rádi vracíme. Je v srdci Českého krasu, kousek od Karlštejna, Tetína a tetínských skal. Místem významným pro nejranější počátku českého státu. Ale hlavně je tam prostě hezky:-). Na Karlštejn se dá dojít za asi hodinu po značených trasách. Nejbližší hezké koupání je v lomu Kosov (pozor na raky!) nebo v lomu Amerika.

Svatý Jan samotný je velmi zajímavým místem – nejen, ale i kvůli svatému Ivanovi, který tam kdysi žil.

Je možné si půjčit za malý poplatek (mám dojem, že asi 50 korun, ale nejsem si úplně jistý) kolo přímo z kolejí. Pokud máte zájem, tam nezapomeňte si o něj říct ve formuláři.